Wideodomofon jednorodzinny

Od momentu, kiedy wymyślono domofony, miały one spełniać określone zadanie. Przede wszystkim wpływały na ogólne poczucie bezpieczeństwa, ponieważ to one decydują, czy daną osobą wpuścić na nasz teren lub też nie. Do tej pory w wielu zabudowaniach mamy do czynienia z domofonem analogowym, przez który można jedynie słyszeć osobę, która ma zamiar przekroczyć próg naszego domu lub mieszkania.

Wraz z rozwojem technologii bezpieczeństwo również wskoczyło na wyższy poziom. Powstał wideodomofon, który nie tylko udostępnia obraz osoby stojącej przed klatką lub bramą, ale także wideo. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza w przypadku, kiedy w domu są dzieci lub osoby starsze. Możliwość realnego podglądu obrazu jest z pewnością znaczną przewagą nad domofonem analogicznym.

domofony do łatwego montażu
funkcja interkomu do zestawu obiektyw i wyświetlacz

Co znajduje się w panelu zewnętrznym?

Większość produkowanych dziś paneli zewnętrznych jest wykonana z wytrzymałych materiałów jak np. stal nierdzewna lub aluminium. Obiektywy kamer są także odpowiednio zabezpieczone, dzięki temu są odporne na akty wandalizmu oraz skrajne warunki atmosferyczne. Poprzez wbudowane diody led możliwe jest podejrzenie obrazu nawet w nocy. Niektóre modele posiadają nawet wbudowany czytnik kart i czytnik zbliżeniowy. Wielu producentów posiada własny patent lub technologię wykonania swoich wideodomofonów. Można zdecydować się na konkretny model, biorąc pod uwagę różne parametry, np. kąt widzenia. Sama instalacja panelu i obudowy nie jest skomplikowana, dlatego jest częstym wyborem Konsumentów.

wbudowana kamera kontrola w pracy

Monitor wideodomofonowy

łatwa instalacja wideodomofonu

Monitory posiadają różne cechy w zależności od modelu. Wyświetlacz może być różnych rozmiarów, dostępny w opcji kolorowej lub czarno-białej. Wzory także różnią się między sobą. Wideodomofon jednorodzinny pozwala na regulację dźwięku oraz najczęściej jest dotykowy. Regulowany jest także obraz – ostrość, kontrast, kolor itp. Mnóstwo modeli oferuje także opcję odsłuchu dźwięku z panelu zewnętrznego.

Wideodomofony można często rozbudować na nawet 4 monitory i dzięki temu zyskać podgląd wokół naszej posesji. Rynek oferuje bardzo szeroką ofertę tego typu urządzeń. Wideodomofon może różnić się designem od konkurencji, ponieważ funkcje są raczej bardzo zbliżone.

Czy kąt widzenia jest tak ważnym parametrem?

Z pewnością! Im większy kąt widzenia monitora, tym więcej kamera jest w stanie zarejestrować. W praktyce oznacza to, że szersze pole widzenia pozwala dużo więcej zobaczyć z domowego zacisza. Kamery zatem są w stanie uchwycić więcej niż taka ustawiona jedynie “na twarz”. Co więcej, tego typu podgląd jest dyskretny, więc nie należy się obawiać, że osoba nas odwiedzająca zorientuje się o naszym podglądzie. Od strony zewnętrznej poza ekranem LCD dostępna jest jedynie podświetlana lista nazwisk. Język wyświetlacza można ustawić według własnych preferencji – w tym po polsku.

Z pewnością największą różnicę pomiędzy producentami pełnią aspekty wizualne. Wideodomofony nie wymagają skomplikowanego montażu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na nowoczesny domofon, przez który także można prowadzić rozmowy. Dźwięk jest zdecydowanie czystszy i wyraźniejszy niż w przypadku tradycyjnych domofonów. Kolorowy wyświetlacz może być również znacznym ułatwieniem w rozpoznawaniu twarzy oraz osoby przed bramką lub klatką. Czarno-biały obraz, niewyostrzony lub wąski kąt widzenia mogą się okazać niepomocne i nie spełniać należycie swojej wideo funkcji.

Możliwość podłączenia wideorejestratora aplikacją do naszego telefonu pozwala na stałe monitorowanie oraz odtwarzanie nagrań, jakie zarejestrował obiektyw. Oznacza to, że możemy kontrolować, jaki gość chce nas odwiedzić albo jaki nieznajomy uporczywie chce wejść na teren naszej nieruchomości lub mieszkania.